Batman: Arkham City – Game of the Year Edition Guide

Batman: Arkham City - Osiągnięcia for Batman: Arkham City GOTY

Batman: Arkham City – Osiągnięcia

Overview

Poradnik do osiągnięć w grze Batman: Arkham City. Po polsku.Jeśli zauważyłeś jakiś błąd, brak czegoś, albo masz screena, lub film, który można umieścić w tym poradniku napisz.Jeśli chcesz mi podziękować, możesz wysłać mi prezent (klejnoty/karty/tła/emoty).

Osiągnięcia pominięte

Pomijam osiągnięcia w których musimy daną postacią zdobyć określoną ilość medali, jest ich sporo a opis do każdego byłby taki sam.

Jestem Batmanem

Stań się Nietoperzem

Osiągnięcie związane z fabułą. Wpada nam kiedy założymy strój Batmana, czyli w pierwszych kilku minutach gry w Arkham City.

Kąpiel w kwasie

Uratuj kota, ale czy jest w niebezpieczeństwie?

Wpadnie nam kiedy uratujemy kobietę kota. Którą Dent próbował zatopić w kwasie. Związane z fabułą.

Zbawca

Uratuj woluntariuszy medycznych

Jak w opisie osiągnięcia, polega ono na uratowaniu ludzi, którzy znajdują się w kościele, z którego strzelał do na Joker.

Kominiarz

Jest tylko jedno wejście

Wpada nam w momencie kiedy wejdziemy do huty Sionisa przez komin. Inaczej się nie da, więc nie da się tego ominąć.

Jednoręki bandyta

Wbij swoją rację do głowy

W hucie Sionisa będziemy walczyć z pewnym jednorękim jegomościem. Po walce otrzymamy to osiągnięcie.

Syreny Arkham City

Wpadnij do starej znajomej

Jako kobieta kot idziemy do ogrodu botanicznego, tam spotkamy Trujący Bluszcz. Osiągnięcie wpada nam po trzeciej fali przeciwników, ale jest związane z fabułą.

Utrata łączności

Oczyść fale eteru

W trakcie wyprawy po Mr. Freeza, którego Pingwin więzi w swoim muzeum natrafiamy na trudności związane z trzema urządzeniami zakłucającymi. Osiągnięcie wpada nam w momencie kiedy zniszczymy wszystkie trzy

Gladiator

Ostatni na polu walki

Kiedy już wejdziemy do Muzeum czeka nas walka, właściwie to nawet dwie. Pierwsza z całkiem spora ilością słabych przeciwników, druga z bossem oraz garstką słabszych przeciwników, jeśli nie zginiemy to osiągnięcie jest nasze.

Kula burząca

Powstrzymaj niepowstrzymywalne

Otrzymujemy po pierwszej fazie walki z Solomonem Grundy.

Zgubione i znalezione

Odkryj tajemnicę Arkham City

Kiedy dotrzemy do Wonder City, dostaniemy to osiągnięcie. Będzie to w momencie kiedy będziemy śledzić jedną z assassynek.

Burza piaskowa

Jesteśmy legionem

Otrzymamy kiedy uda nam się pomyślnie przejść wszystkie próby w Jamie Łazarza oraz pokonać Rasha.

Test na inteligencję

Rozwiąż pierwszą zagadkę

Kiedy Edward Nigma zaprosi nas na pierwsze spotkanie do kościoła, każe nam zeskanować pewien obiekt. Osiągnięcie wpada nam właśnie za ten skan.

Zabawa w chowanego

Zabawa w ekstremalnego chowanego

W chowanego bawić będziemy się z Mr Freezem na posterunku policji. Dotyczy to fabuły gry, więc raczej nie ma sensu pisać tutaj więcej.

Pociąg widmo

Walka o życie

Otrzymamy po walce z Jokerem i spółką w Hucie Sionisa (późniejsza część gry, kiedy hutę odwiedzamy drugi raz).

Kieszonkowiec

Dokonaj największej kradzieży w życiu

Wpadnie nam kiedy jako Kobieta Kot obrobimy skarbiec pilnowany przez ludzi Strange’a.

Swobodny spadek

Nie patrz w dół

Wpada nam po jednej z końcowych misji na wieży, po śmierci Strange i Ghula.

Zejdź ze sceny jak trzeba

Cały świat jest sceną

Dostajemy za pokonanie Clayfacea (ostatnia czy przedostatnia z misji głównych).

Zatrzymaj zegar

Czas ucieka

Wpadnie nam samo po misji z Szalonym Kapelusznikiem. Właściwie nie jestem w stanie powiedzieć czy mamy jakiś wpływ na to kiedy wykonamy to zadanie, po prostu po wylądowaniu na pewnym dachu odpala się cutscenka i przy okazji misja.

Łamigłówka

Uratuj pierwszego zakładnika Człowieka-Zagadki

Zaraz po pierwszym spotkaniu człowieka zagadki otrzymamy informację o jego ofierze znajdującej się w Sądzie. Idziemy tam i pokonujemy strażników Dwóch Twarzy i uwalniamy zakładnika, który da nam pewien przedmiot a przy okazji następną zagadkę. Później otrzymujemy lokalizację pierwszego uwięzionego człowieka. Jak go uwolnić pokażę na poniższym wideo.

Zaginiona własność

Żaden pogromca przestępczości nie może się bez niego obejść

W tym wypadku zaginioną własnością jest pas batmana, który znajdzie Robin, w Zemście Harley Quinn.

Zepsute zabawki

Zniszcz wszystko

Osiągnięcie kiedy zniszczymy wszystkie pojemniki z tytanem, zadanie wykonamy kiedy będziemy wykonywać misję poboczną dla Bane’a. Same pojemniki można zacząć niszczyć jeszcze przed rozpoczęciem tej misji, jeśli jednak ktoś będzie chciał ją zrobić jak najszybciej to Bane znajduje się w budynku telewizji, na który najprawdopodobniej trafimy kiedy będziemy lecieli np z huty w stronę posterunku.

Moneta przetargowa

Doprowadź do spotkania rozdzielonej pary

Podczas gry, kiedy będziemy odwiedzać Mr Freeza na komisariacie, nadejdzie moment, w którym poprosi on nas o to abyśmy odnaleźli jego żonę. Ta będzie przetrzymywana niewielkim domu niedaleko diabelskiego młyna (w drugą stronę niż huta). Odnajdziemy bez problmu, bo całkiem spore drzwi będą się świeciły na pomarańczowo w trybie detektywa. Za pierwszym podejściem zbiry nas nie wpuszczą, dlatego musimy podejść od strony wody, rzucając lodowy granat na wodę, tak żeby dało się podpłynąć pod ścianę, którą da się wysadzić żelem. Reszta będzie już banalnie prosta.

Wykręć Z jak Morderstwo

Wyeliminuj telefonicznego mordercę

W Arkham City będziemy co chwilę natrafiać na dzwoniące telefony, to Zazh będzie do nas dzwonił, powie kilka zdań a później każe nam szybko przemieścić sie w inne miejsce, gdzie będzie miał nam nieco więcej do powiedzenia. Wtedy też odpali się mapa Arkham City, na której będziemy musieli namierzać jego rozmowę. W końcu uda nam się znaleźć jego lokalizację i go wyeliminować.

Kradzież z włamaniem

Znajdź wejście do tajnej bazy

Dostakiemy kiedy jako batman znajdziemy bazę Harley w dodatku Zemsta Harley Quinn.

Bystrzak

Uratuj drugiego zakładnika Człowieka-Zagadki

Tutaj będziemy musieli zagrać trochę nieczysto. Choć wielkiego przekrętu nie zrobimy. Ogólnie musimy odnaleźć ofiarę Nigmy pod odpowiednim kloszem, ale Edward też nie gra z nami czysto, więc my używamy trybu detektywistycznego do namierzenia zakładnika.

Miłego wiszenia

Oczyść Suche Doki z niepożądanego elementu

Znów osiągnięcie z dodatku, to akurat polega na trzykrotnym powaleniu Harley, podczas drugiego naszego spotkania, w momencie kiedy pójdziemy do niej po kartę dostępu. Kiedy skończy się gadanie Robin zawiesi Harley na jednym z pomostów.

Kontrakt zakończony

Zatrzymaj najemnika

Bardzo fajna misja poboczna, w której będziemy musieli analizować ofiary Deadshota, tak by móc znaleźć jego następny cel. Pozwoli nam to na zatrzymanie fali zabójstw i uwięzienie Deadshota. Misja jest zaznaczona na mapie, jednak o kolejnych ofiarach będziemy informowani w różnych etapach gry, dlatego polecam rozpocząć tą misję stosunkowo wcześnie.

Ostatni śmiech

Ten się śmieje…

Osiągnięcie za ukończenie dodatku Zemsta Harley Quinn.

Rycerz AR

Ukończ wszystkie treningi rzeczywistości rozszerzonej

Zadanie typowo zręcznościowe, ale za to dające ciekawy gadżet, a mianowicie akcelerator haka, bardzo przydatne urządzenie. Aby je dostać nie musimy nawet wykonać wszystkich treningów, dostaniemy go za ten pierwszy, który odblokuje 4 pozostałe.

Tajemniczy prześladowca

Odkryj tożsamość tajemniczego obserwatora

Bardzo fajna misja poboczna. W pewnym momencie gry zacznie nas ktoś obserwować. Nie powiem kto, znajdował on będzie sie zawsze w jednym z 4 miejsc, oczywiście jak znajdziemy go w jednym to później już tam go nie spotkamy. Jeśli uda nam się odkryć wszystkie jego miejsca bytowania będziemy musieli rozwiązać łamigłówkę, która zdradzi nam miejsce kolejnego spotkania. W trakcie tego spotkania dowiemy się kilku informacji, niewiele niestety wspólnych z samą grą.

Tęga głowa

Uratuj trzeciego zakładnika Człowieka-Zagadki

Właściwie opis mówi wszystko, zmienia się tylko ofiara i styl w jakim musimy ją uwolnić.

Klejnoty rodzinne

Odzyskaj swoje skradzione rzeczy

Jako kobieta kot po ukończeniu fabuły głównej musimy trochę pochodzić po Arkham City i w trybie detektywistycznym poszukać zbirów z ikoną klejnotów. Kiedy okradniemy ostatniego osiągnięcie nam wpadnie.

Seryjny morderca

Znajdź seryjnego mordercę

Otrzymujemy za odnalezienie mordercy, który zabierał twarze swoim ofiarom. Dosłownie. Aby tego dokonać musimy odnaleźć trzy jego ofiary. Pierwsza będzie oznaczona na mapie, dwie kolejne będą w okolicach kościoła i budynku ace chemicals.

Atak gadżetami

Użyj pięciu różnych gadżetów szybkiego użycia w jednej walce (w którymkolwiek z trybów gry)

W trakcie walki musimy użyć 5 różnych gadżetów, koniecznie nie może nam się w trakcie tej walki przerwać mnożnik. Grając na klawiaturze używa się tych gadżetów po przez podwójne naciśnięcie klawiszy od 1 do 5, (nad wsadem, na numerycznej nic się nie zdziała).

Pełen wypas

Zbierz wszystkie gadżety i modyfikacje Batmana

Modyfikacje te można zdobywać za doświadczenie, a doświadczenie wpada nam za misje dodatkowe i poboczne, a także za zbieranie sekretów.

Intelektualista

Uratuj czwartego zakładnika Człowieka-Zagadki

Kolejny zakładniek Ridlera, ten sam schemat, inny styl w jakim ratujemy zakładnika.

Napaść z bronią w ręku

Powstrzymaj wszystkie ataki w Arkham City

Chodzi oczywiście o ataki na więźniów politycznych. Kiedy będziemy przemieszczać się po mapie będziemy mogli słyszeć ich rozpaczliwe krzyki. Dodany zostanie również pulsujący znacznik na mapie.

Niepokonany wojownik 2.0

Ukończ jedno wyzwanie walki bez żadnych obrażeń (którąkolwiek z postaci)

Wyzwania walki czyli te wyzwania człowieka zagadki. Poziom rośnie wraz z kolejnymi etapami, więc polecam robić to na tych wczesnych.

Mózgowiec

Uratuj piątego zakładnika Człowieka-Zagadki

Kolejny zakładnik, kolejny raz ten sam schemat.

Częsty bywalec

Wykonaj Kopnięcie Błyskawiczne na 5 różnych zbirach

To zadanie wykunujemy w dodatku Zemsta Harley Quinn, błyskawiczne kopnięcie najprawdopodobniej użyjemy więcej niż 5 razy, więc samo nam wpadnie.

Bombowy oddział

Rozbrój wszystkie bomby w 3 minuty lub mniej

Również osiągnięcie z dodatku. Można nieco oszukać licznik, jeśli w mniej niż pięć minut rozbroimy dwie bomby i poczekamy aż skończy się czas to zrespawnuje nas w pobliżu ostatniej bomby, na którą będziemy mieli aż 4 minuty, czyli dwie żeby zaliczyć osiagnięcie.

Geniusz

Uratuj wszystkich zakładników Człowieka-Zagadki

Po zebraniu 400 sekretów Ridlera zadzwoni do nas Barbara. Powie nam kilka ciekawych faktów i zdradzi kryjówkę człowieka zagadki. Ostatecznie w tym momencie się z nim rozprawimy.

Minuta ciszy

Złóż hołd

Na jednej z ulic Arkcham City znajdziemy charakterystyczne kontury, takie jak w filmach malują, kiedy człowiek ginie na ulicy – wiecie, człowiek odrysowany na asfalcie. Okaże się że to miejsce w którym zginęli rodzice Brucea, Waynea. Najpierw wysłuchujemy tajśmy, którą zostawił nam Hugo Strange, odchodzimy kawałek, a później znów klękamy kiedy wyświetli się nam akcja „złóż hołd” – musimy tak klęczeć przez minutę.

Taran

Zaatakuj tarczą 5 różnych zbirów

W dodatku, jako Robin atakujemy tarczą pięciu zbirów (ten atak, gdzie następuje skok do przeciwnika i uderzenie tarczą).

Zagadka Sfinska

Odkryj wszystkie 40 sekretów Człowieka-Zagadki dla Kobiety-Kota

Jeśli przesłuchamy odpowiednią ilość zbirów to te sekrety będą zaznaczone na mapie, będą one różowe, więc nie powinno być problemów z ich zdobyciem.

Pparę nowych sztuczekarę nowych sztuczek

Użyj 5 różnych gadżetów szybkiego użycia w jednej walce jako Robin na poziomie Zemsta Harley Quinn

Dokładnie ten sam schemat co w walce Batmanem, tutaj jednak robimy to jako Robin, zadanie raczej proste.

Dwa razy w ciągu nocy

Ukończ Nową Grę Plus

Jak sama nazwa wskazuje musimy ukończyć grę w trybie Nowa Gra Plus, gdzie przeciwnicy będą dużo silniejsi, a sama rozgrywka będzie trudniejsza.

Spinaj się

Użyj Szybkiego Błysku na nieuzbrojonym zbirze, uzbrojonym zbirze, elemencie otoczenia i tytanie.

Szybki błysk używamy jako Robin, to taka bomba, którą on przylepia do przeciwników i którą możemy zdetonować. Polecam używać często bo mimo że mała to ma kopa.

Koniec imprezy

Zniszcz wszystkie balony Harley

Osiągnięcie z dodatku, do zniszczenia mamy około 30 balonów, te w budynkach to mały pikuś, gorzej z tymi rozrzuconymi po mieście, mimo wszystko da się je zebrać.

Opowieści

12 morderczych dat Człowieka-Kalendarza

Człowiek kalendarz siedzi w celi w sądzie Solomona Wayne’a, musimy go odwiedzić 12 razy, są to konkretne daty, takie jak walentynki, dzień ojca, które możemy w każdej chwili sprawdzić na kalendarzu obok celi.

Doskonała seria 2.0

Użyj wszystkich walecznych ruchów Batmana w jednej kombinacji (w którymkolwiek z trybów gry)

Stosunkowo trudne zadanie, bo ruchów jest sporo, a bardzo łatwo wypaść z serii. Ogólnie najlepiej wypracować sobie jakąś kolejność i niestety wykonywać do usranej …

Doskonały Rycerz – Dzień 2

Ukończ każde wyzwanie w Arkham City – Fabuła, Misje Pob., Modyfik., Przedm. do zebr., Nowa Gra+, Zemsta Człowieka-Zagadki (jako Batman)

Delikatnie mówiąc musimy wymaksować grę, taką jaka była prawdopodobnie dostępna na początku. Czyli bez tego co dostaliśmy w dodatkach.

SteamSolo.com