Fallout: New Vegas Guide

Benimle Uçmaya Gel (Come Fly With Me) Görevi Nasıl Yapılır ? for Fallout: New Vegas

Benimle Uçmaya Gel (Come Fly With Me) Görevi Nasıl Yapılır ?

Overview

Ah lanet olası şu görev… oyunu ilk satın aldığımda bu bölümü geçmek için saatlerce uğraştığımı hatırlıyorum. Ancak artık genel hatları ile kavradım bu görevi, bu rehberde size bu bölümü geçmenin bir kaç yolunu göstereceğim.

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin !

Bir bitirme yöntemi değil ama ben yine de koymak istedim. Yanınıza alacağınız (En fazla 2 tane) Yoldaş ile bu görevi ve sonrasında gelecek olan görevleri rahatlıkla geçebilirsiniz.

Pis Hırsız !

Adından da anlayabileceğiniz gibi sinsilik özelliğimizi kullanacağımız bir son olacak. Bu sonu yapmak için Sabah saatlerinde Novac’ta bulunan Dinozorun tepesine çıkıp Manny Vargas’ın ceplerini karıştırmamız ve Holoteyp’i aşırmanız gerekiyor. Yakalanma olasılığınız bir hayli yüksek olduğu için Hızlı Kayıt “F5” yapmanızı tavsiye ederim. Notu çalana kadar Hızlı Yükleme yapmanız gerekiyor. Notu çalınca da Benny isimli pisliğin nereye gittiğini öğrenebiliyorsunuz ve Hortlaklar ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Bilgisayar Kurdu

Bu opsiyon ile görevi bitirmek için ya Speedrunner olmanız lazım, ya da dünya üzerinde yaşayan en üşengeç insan…

Novac Motel’inde bulunan Manny Vargas’ın odasına giriyorsunuz ve bulduğunuz bilgisayarı karıştırıyorsunuz. Bilgisayarın içindeki mesajı okuduğunuz anda Ana Görev’de ilerlemiş oluyorsunuz ve oyun sizi yönlendiriyor.

Hortlak Faşisti

REPCONN girişinde bulunan tüm Hortlakları temizlediniz ve içeri girdiniz. Bin bir zorluk ile üst kata çıktınız, o da ne ? Kendini Hortlak sanan bir adam ve bir grup zararsız yardım isteyen Hortlak…

Çoğumuz burada yardım etmeyi seçiyoruz ancak unutmayın ki Fallout, istediğinizi yaparak bölüm geçebileceğiniz bir oyun. Bu opsiyonumuz da ise en iyi kullandığımız silahı (Yakın Saldırınız Güçlü ise Yakın Saldırı silahları, Patlayıcılar Güçlüyse El Bombası vb.) alarak bu masum Hortlaklara saldırıyoruz. Büyük bir katliamdan sonra ise Manny Vargas’a haber vererek görevi tamamlıyoruz.

Balyoz Adam


Adından da anlaşılacağı üzere bu yöntemimiz Balyoz üzerine kurulu. Her hangi bir Balyoz bulmanız yeterli ancak en önemli ihtiyacınız Yakın Dövüş yeteneğinizi 70’den yukarı çıkarmak. Oyunda hem bu görevde hem de diğer görevlerde oldukça başarılı olacağınız bir Build aynı zamanda. Her neyse, Balyozu kapın ve Süper Mutantları yerlere fırlatın !

Benimle “Uçmaya” Gel !

Tek ihtiyacınız olan şey bir kaç mayın, bu mayınları Barut Ekibi kamplarının yanında toplayabilirsiniz (Dikkatli olun çünkü onları alamadan elinizde patlayabilirler) ve bir adet Detonatör (Dino Hediyelik Eşya Dükkanından satın alabilirsiniz)

Bu saatten sonra ne yapacağınızı anlatmama gerek yok sanırsam, ister Hortlakların yakınlarına ister Süper Mutantların yanına bu mayınları dizin ve yeteri kadar uzaklaşınca Detonatör’ü ateşleyin !

Tatlı Dilli

Belki tek ihtiyacınız Süper Mutantlar ile bir konuşmaktır, ne dersiniz ? Davison isimli Süper Mutanttan alacağınız görevi layıkıyla tamamlarsanız Süper Mutantlara zarar vermeden onları Bodrumdan kovabilirsiniz.

Düz Adam

Ekibiniz ile Bodruma inin ve Süper Mutantların kafalarını uçurun. Ekibiniz ile gitmeniz sizin yararınıza olacaktır, aynı zamanda patlayıcı taktiğini de denemenizi tavsiye ederim. Daha sonra Jason isimli Hortlağa haber verin ve Great Journey’i mümkün kılın !

Sabotajcı İmposter

Gidecekleri yerde Radyasyon çok mu yüksek ? Chris Haversam Hortlaklar ile giderse ölecek mi ? Hortlaklar Chris’i 2 yıl boyunca kullandı mı ?

O halde Chris’e doğruları söyleyin ve bir Sabotaj planlayın. Şeker Bombaları yardımı ile yapacağınız bu Sabotaj’da Hortlaklar her şeyden habersiz roketlere binecekler, ancak roketler ateşlendiği sırada roketler patlayacak ve içlerinde bulunan zavallı Hortlaklar bu olayda birer birer can verecekler. Siz ise Nuka-Cola ve Dean Martin eşliğinde uzaktan olanları izliyor olacaksınız !

Son Söz

Bu Rehber bu kadardı, ancak bu rehberde bulunan opsiyonlar tüm opsiyonlardan sadece bir kaçı. Unutmayın ki Fallout sizi gerçekten serbest bırakan bir oyun. İsterseniz bu rehber sayesinde bu görevi geçin, isterseniz kendinizce yöntemler bularak (Kendinizce yöntem bulmanız çok daha iyi bir seçenek.

Unutmadan, kendi çapımda uğraştığım ufak bir Youtube http://youtube.com/c/YahyaK/ var. Ziyaret ederseniz beni çok mutlu edersiniz 🙂

SteamSolo.com