Dota Underlords Guide

Порадник для початківця пана лихочинця for Dota Underlords

Порадник для початківця пана лихочинця

Overview

Цей посібник складено для початківців і не містить інформації про «найкращу збірку чи комбінацію», або ж «ідеальну тактику». Проте тут ви зможете знайти те, про що не розповідає навчальна гра. Також посібник створено через таку просту причину, що інших я не знайшов, тому наявність базового порадника необхідна.

Це не Дота

Спершу слід визначити, з чого складається ця гра. Для того, щоби навчитися перемагати й отримати контроль над ігроладом потрібно розбиратися у наступних речах:
1. Альянсах.
2. Економіці гри.
3. Предметах та бонусах для альянсів.
4. Розташуванні фігур на дошці.
5. Плануванні тактики і стратегії на гру.

А також мати трохи удачі, хоча здобуті навички повинні мінімізувати вплив удачі. Треба вміти орієнтуватися у ситуації, яка склалася, за короткий проміжок часу.

Немає сенсу розписувати «рецепти швидкої перемоги», бо гра оновлюється, відбуваються зміни в балансі і гра ніколи не буде ідеально збалансованою. Імовірність, випадковість ламають запланований порядок і змушують бути гнучким, кмітливим. Інакше всі грали би за усталеними однаковими стратегіями і гра вичерпала би себе дуже швидко.

Альянс

Альянси — основа гри. Без утворення альянсів неможливо перемогти. Існує декілька альянсів зі своїми унікальними героями та властивостями, а також взаємозв’язками з іншими альянсами. Варто ознайомитися з усіма ними в меню гри. Від цього залежить купівля першої фігури героя Доти на початку гри. Тобто, незважаючи на шанс імовірності, слід мати декілька вже продуманих варіантів альянсів і їхнього поєднання.
Наприклад, альянс убивць має у своєму складі декілька невловимих, у випадку, якщо убивць просто не вистачатиме, можна перейти на невловимих.
Але альянси добре взаємодіють не лише завдяки спільному членству деяких героїв, але й завдяки гарному поєднанню їхніх властивостей та здібностей окремо взятих героїв. Наприклад, поєднання альянсів лицарів та тролів, які не мають спільних героїв, зате утворюють міцне формування на дошці.

Як віднайти найкращий альянс? Грайте та експериментуйте, потім ви знайдете та затямите різні поєднання та зв’язки, знайдете альянс, з яким вам простіше й зручніше боротися з 7 іншими супротивниками. Та грати з плановим підходом не можна, та й не вдасться. Завжди потрібно мати запасний варіант, багато варіантів, що далі переросте у стратегічну гнучкість — ви лише будете вибирати того ж першого героя з міркувань шансу загальної перемоги, а не лише шансу встигнути зібрати власний альянс до закінчення гри.

Чи є альянси найважливішим елементом гри? Так, і водночас ні. Альянси збирають усі, вони повинні бути досить збалансовані, аби будь-який гравець з цим альянсом мав можливість врешті-решт виграти з ним. Тому це лише підґрунтя, фундамент, яке має бути міцним, але далеко не завжди є вирішальним.

Вам вдається зібрати ваш улюблений альянс, але перемогти стає неймовірно складно? Як вже було згадано, гра отримує оновлення, змінюється баланс. А ще гра залежить від інших складників, які часто грають вирішальну роль. Згодом ви зрозумієте, що альянси є у всіх, та переможець — один.

Економіка гри

Якщо з альянсами все досить просто, то з економікою треба бути особливо уважним. Правильний розрахунок є вашим інструментом для досягнення першого місця. Коли економити, а коли витрачати? Чи вигідно програвати, щоби потім переламати хід матчу? А може боротися за лідерство від самого початку?
По-перше, з’ясуємо шляхи надходжень до бюджету гравця. Монети нараховуються гравцеві за зіграний раунд (1 монета за перший, 2 монети — за другий, 3 — за третій, 4 — за четвертий, а з 5-го раунду завжди щонайменше 5 монет), за ренту (1 монета додатково надається за наявності 10-19 монет перед початком бою, 2 — 20-29 і так до 5 за 50+, більше 5 заробляти не можна), за перемогу (1 монета), за серію перемог (від 1 до 4 у залежності від довжини серії), за серію поразок (від 1 до 2).

Важливо! Немає сенсу збирати більше 59 монет, бо 10% прибуток з ренти обмежений до 5 монет. Серія перемог чи поразок починається з трьох відповідно звитяг чи невдач підряд. Іноді навіть вигідно програвати декілька боїв підряд, якщо є змога зменшення отриманої шкоди до мінімуму. У залежності від вашої стратегії, ви зможете зібрати необхідні кошти для переходу у позицію сили у сприятливий момент. У той самий час серія перемог є прибутковішою, а отже, також іноді обгрунтовано ризикнути і витратити понад міру, аби зберегти серію, хоча це великий ризик зруйнувати власну економіку у несприятливий момент, що призведе до програшного наслідку.

По-друге, з’ясуємо, на що підуть витрати. У першу чергу це стосується фігур. Їхня вартість складає від 1 до 5 монет у залежності від їхньої рідкості. Відсотковий шанс випадіння фігури ви можете переглянути у меню крамниці гри, де купуються герої. Далі ви можете змінювати асортимент крамниці за 2 монети, але варто робити це виважено, все залежить від удачі у цьому випадку, як і те, що випадає у крамниці кожного разу після кожного бою. Нарешті, ви можете купувати очки досвіду, щоби підвищити власний рівень, за схемою «5 монет за 4 очки досвіду».

Важливо! Ви можете витрачати монети під час бою та не боятися за розмір ренти, бо вона нараховується за кількістю монет до початку бою. Також ви можете блокувати автоматичне оновлення асортименту крамниці. Крім того, якщо ви під час бою знайдете фігури, аби підвищити їхній рівень, то це відбудеться лише після бою, а ще у вас є декілька секунд після бою до оновлення крамниці, тому ви можете перетягти фігуру з резерву на дошку і докупити потрібного героя, якщо вам бракує місця. Але майте на увазі, що обмеження на кількість фігур діє, тому вам обов’язково буде потрібно зменшити їхню кількість за рахунок їхнього покращення чи продажу.

Важливо! Коли гравець програє іншому гравцю, він отримує безкоштовне оновлення крамниці для наступного ходу. Оновлення не накопичуються, тож ними варто користуватися в тому ж раунді.

По-третє, роль економіки надважлива. Хоча не золото виграє у бою та матчі, а фігури. Загальний капітал швидко знецінюється без правильного застосування. Є 3 типи економічного розвитку у грі: економія до 50 монет незважаючи ні на що; відносно збалансоване витрачання без жорсткої економії, де купуються герої для альтернативних поєднань альянсів, витрата на власний рівень, аби не відставати від більшості у матчі тощо; намагання вхопитися за серію перемог на початку гри і її втримання за будь-яку ціну за рахунок оновлень вибору фігур у крамниці, раннього підвищення рівня і тому подібного.

Важливо! Максимальний рівень гравця без особливого предмета — 10. Тому після 10-го рівня потрібно розпочинати «перегони озброєнь». Також варто розуміти, що на високих рівнях фігури 1-го ступеня стають все рідкіснишими, тому дбайте про основу вашої армії, інакше деякі герої стануть заслабкими, а ви будете змушені залишити їх, аби зберегти альянс.

Предмети для героя та бонуси для альянсів

Ви отримуватиме різноманітні предмети після боїв з монстрами. Ці бої відбуваються перші 3 раунди, далі ви зустрінете досить сильних різних монстрів на 10-му, 15-му, 20-му, 25-му, 30-му, 35-му, 40-му, 45-му, 50-му і 200-му раундах. Незалежно від розв’язки бою ви отримаєте предмет (за перемогу звісно ви матимете кращий вибір, тому є сенс до цих боїв готуватися).
З одного боку може здатися, що предмети не грають тієї вирішальної ролі, але це не так. Предмети роблять різницю, потрібно вміло вибирати речі для свого альянсу чи героя. Необхідно зважати на здібності, характеристики героя та властивості його альянсу. Герої дальнього бою потребують потужної та сильної атаки, а герої ближнього бою — більшу кількість очок здоров’я, броню, силу. Предмети випадають теж випадковим чином, тому слід брати той, який підходить альянсу або герою у довгостроковій перспективі. Перші предмети можуть стати визначальними у виборі стратегії та основного альянсу, або ж можуть навіть змусити внести зміни задля отримання додаткової переваги. З усіма предметами можна ознайомитися у меню гри. 99% предметів поєднуються між собою. Невідомо, чи зроблять розробники їх усі такими, що поєднуються, або ж навпаки — ускладнять їх, проте хоч цей розділ короткий — пам’ятайте, що предмети є складниками вашої загальної перемоги.

Що робить знемовлення?
Знемовлення — це стан, у якому герой неспроможний застосовувати здібності, проте може далі атакувати звичайними атаками(автоатаками).

Що робить приголомшення?
Приголомшення — це стан, у якому герой неспроможний ні рухатися, ні атакувати звичайними атаками, ні застосовувати здібності.

Що краще: швидкість атаки чи кількість шкоди, завданої за одну атаку?
Найважливіше — показник завданої шкоди за секунди, швидкість атаки робить цей показник стабільнішим та прогнозованим, але також слід враховувати тип завданої шкоди та кому вона завдається.

Що робить ухиляння?
Ухиляння — здатність героя ухилитися від звичайної атаки ворожого героя і відповідно повністю уникнути будь-яких пошкоджень, проте не захищає від здібностей.

Що таке абсолютна шкода?
Абсолютна шкода не може бути зменшена показниками захисту тих, кому вона завдається.

Розташування фігур на дошці

1. Усі герої поділяються на далекобійних та близькобійних.
2. Здібності героїв можуть завдавати шкоду по площині, по прямій лінії, по одній цілі, мати ланцюговий характер. Також вони мають різні додаткові ефекти.
3. Героями під час бою керує ШІ.
4. Далекобійні герої мають різний радіус атаки.
5. Герой атакує ціль до її або своєї смерті.
6. Деякі предмети надають ефекти навколо героїв певного альянсу.
7. Багато героїв мають здібності, які діють на певній площині, тому особливо в пізній грі є сенс розставляти героїв подалі один від одного, якщо дозволяє ситуація.
Все це необхідно враховувати під час розташування фігур на дошці. І не тільки це.
Наприклад, убивці зазвичай «стрибають» якомога далі у тил ворожої армії, а внаслідок недбалого розташування герої можуть зовсім неефективно застосовувати свої здібності, завдаючи шкоду лише одному ворогу замість декількох. Для цього розташовуйте таких героїв у кутку чи на краю дошки, щоб обмежити кут атаки і відповідно можливість схибити. Наприклад, вітряний рейнджер (вітрогонка) краще себе почуває у куті, а лезо — на краю ближче до середини дошки. Хоча деякі герої теоретично найкраще могли би бути задіяні у центрі, проте на практиці найголовніше зберегти їх живими якомога довше.

Важливо! Ваша армія одночасно атакує одного випадкового гравця і захищається від іншого. Гравці розділені на пари та б’ються один проти одного.
Якщо лишається непарне число гравців, один із них буде битися проти копії одного з інших.
Таблиця лідерів тепер показує пари, які б’ються один проти одного. Тому розташування повинно зробите все, щоби вберегти очки здоров’я. Тому підглядайте за іншими гравцями, контратакуйте. Наприклад, проти убивць найкращою стратегією буде тісний квадрат у куті.

Роздайте ролі у своїй мініармії: хтось має бути «танком» і поглинати шкоду, хтось має завдавати шкоду і бути захищеним, а третій мусить приголомшувати чи знемовлювати. У кінці гри, коли суперників залишиться 2-3, змінюйте тактику кожного раунду, якщо програєте. Змуcьте ворожу групу втратити фокусування на ваших вразливих місцях.

Планування тактики і стратегії

1. Стежте за іншими гравцями, якщо ви бачите, що деякі альянси повторюються, не намагайтеся повторювати за ними, бо тоді випадковість ще сильніше впливатиме на вашу гру.
2. Існує загальний набір фігур. Це означає, що кількість фігур одного героя обмежена. Якщо хтось збирає фігури певного героя — шанс на випадіння фігури цього героя для вас зменшується. Після поразки гравця, всі його фігури повертають у загальний набір.
3. «Зірковість» героя грає неймовірно важливу роль і тісно пов’язана з економічним складником механіки гри. Двозіркова фігура складається з 3 однакових, а на тризіркового доведеться знайти 9 однозіркових фігур, тобто поєднати 3 двозіркові.
4. З підвищенням рівня шанс на випадіння героїв 1-го, 2-го ступеня зменшується. Через те, що вони складають ядро вашого альянсу — не можна лишати їх однозірковими, але й бажано підняти до тризіркової якості.
5. Якість б’є кількість. У більшості випадків краще мати якісніших двозіркових героїв та відставати на 1-2 рівні, аніж купу однозіркових.
6. 2 однакові фігури одного героя на дошці зараховуються як один член альянсу. Але іноді 2 двозіркові фігури можуть бути кориснішими, ніж новий однозірковий герой.
7. Якщо у вас залишається менше 30 очок здоров’я — кожен бій може стати останнім, не економте, а хапайтеся за останню соломинку.
8. Читайте про властивості та параметри героїв, вони всі неповторні.
9. Герої отримують ману від завдавання й отримання шкоди. Здібності обмежуються зарядками, якщо мана поповнюється дуже швидко.
10. Багато героїв мають здібність прикликати союзних істот, але слід враховувати, що герой може атакувати і бути атакованим у 9 напрямках.
11. Людський фактор, випадковість, неповторність героїв робить кожен матч унікальним.
12. Прибрано додаткову шкоду за раунди 4-9. З 11-го раунду програвший гравець отримуватиме 2 додаткові шкоди, з 20-го — 3 шкоди, з 30-го — 4 шкоди тощо.
13. Кожного раунду перевіряйте показники ваших героїв: статистику завданої шкоди.

Дякую за увагу!

Якби не наявність української локалізації у цій грі — я би в неї не грав і не отримав би того позитивного досвіду та вражень.
Грайте українською і перемагайте!

SteamSolo.com