Fallout: New Vegas Guide

NMCS Texture Pack Kurulum Rehberi for Fallout: New Vegas

NMCS Texture Pack Kurulum Rehberi

Overview

Fallout: New Vegas ana oyundaki kaplamalar ve oyun içi grafikler büyük ölçüde NMCS Texture Pack ile değişiyor. Hala New Vegas oynamaktan keyif alanlar için bu mod olmazsa olmaz diyebilirim.Bu modda değişenler:- Yollar- Arazi- Ağaçlar- Araçlar- Binalar- İç mekanlar- Orta – büyük boyutlu nesnelerBu modda değişmeyenler:- Gökyüzü- Su- Küçük nesneler- Kıyafetler- NPC’ler- Silahlar- Vücut ve yüzler- Poster ve bilbordlar- Efektler- Çimen ve çalılıklar- Yazı fontları ve arayüz elementleri

NMCS Texture Pack Neden Yüklenmeli?

Fallout: New Vegas gerçek bir Obsidian şaheseri ve bana kalırsa gelmiş geçmiş en iyi RPG’lerden birisi. Buna rağmen kabul etmek gerekir ki oyun epey eski ve grafikleri çıktığı dönem bile güzel değildi. NMCS Texture Pack ile epey rötuş yapılıyor ve günümüzde oynanacak seviyeye geliyor.

Modu yükledikten sonra fark edeceksiniz ki hemen hemen her şey ciddi ölçüde göze daha hoş gelmeye başlıyor. Üstelik üç farklı hali olduğu için hemen hemen her bilgisayarda da sorunsuz çalışıyor.

NMCS Texture Pack Nasıl Yüklenir?

Kaplama paketinin üç boyutu var. Hepsinde aynı oranda kaplama var fakat çözünürlükleri farklı. Dolayısıyla bilgisayarınıza göre birini seçmelisiniz.

Large
Ultra yüksek kalite, maksimum çözünürlükte grafikler (genellikle 2048x2048p kaplamalar ve haritalar)
Not: Bu boyuttaki kaplama paketini kullanmak için 4GB Fallout New Vegas modunu kullanmanız gerekiyor.

Medium
Çok yüksek kalitede grafikler (2048x2048p kaplamalar ve 1024x1024p haritalar)
Not: Bu boyuttaki kaplama paketini kullanmak için 4GB Fallout New Vegas modunu kullanmanız gerekiyor.

Small
İyi kalitede grafikler (1024x1024p kaplama ve haritalar, bazıları 512x512p)

Kurulum:

Modu NEXUS MOD Manager ile de yükleme şansınız var fakat Nexus sunucuları bazen problem yaratıyor ve sorun çıkarıyor. O yüzden [link] sitesine ücretsiz kayıt olup bu adresten [www.nexusmods.com]2 partlık dosyaları manuel olarak indirmenizi tavsiye ederim. Ardından dosyaları rardan çıkartın. Textures ve Meshes adlı iki klasör oluşacak. Bu ikisini de Fallout’u yüklediğiniz yerdeki ‘data’ klasörüne çıkartın ve hepsini değiştirin.

4GB Fallout New Vegas Kurulumu:
Eğer Texture Pack kasma yapıyorsa (ki yapabilir, bende Medium yüklü olmasına rağmen zaman zaman FPS drop oluyor) ]4GB Fallout New Vegas modunu yükleyin.

Bu adresten[www.nexusmods.com] 4GB Fallout modunu indirebilir. İçinden çıkan FNV4GB.exe ve fnv4gb_helper.dll dosyalarını New Vegas’ı kurduğunuz klasöre atın. FNV4GB.exe kısayolunu masaüstünüze atın ve yönetici olarak çalıştır diyerek oyunu buradan açın. Bundan sonra New Vegas’a bu exe ile giriş yapın.

Önemli Notlar
* Eğer oyun kasıyorsa ya da çöküyorsa, 4GB Fallout New Vegas modu yüklü olmalı.
* Performanstan memnun kalmazsanız Texture Pack Medium ya da Small olanı yükleyin.
* Eğer performans sorunu yoksa ve daha iyi grafikler istiyorsanız Large paketini yükleyebilirsiniz.

NMCS Texture Pack Nasıl Silinir?

NMCS Texture Pack’i beğenmediyseniz silme şansınız da var. Bunun için Nexus Mod Manager kullananlar aynı araçla kaldırabilir.

Eğer modu manuel olarak yüklediyseniz, yine Nexusmods sitesinden bu adrese[www.nexusmods.com] gidin ve Ox30s Uninstaller for NMCs Texture Pack NewVegas Edition adlı ufak dosyayı indirin. Dosyayı New Vegas klasörünüze atın ve çalıştırın.

SteamSolo.com