Rising Storm/Red Orchestra 2 Multiplayer Guide

Гайд по класам, або як знайти своє місце на полі бою for Rising Storm/Red Orchestra 2 Multiplayer

Гайд по класам, або як знайти своє місце на полі бою

Overview

В цьому посібнику Ви зможете почерпнути для себе декілька корисних порад гри за окремо взяті класи. Рекомендовано до прочитання в першу чергу новачкам. Ветеранів боїв за Сталінград та Іводзіму запрошую до коментарів – доповнюйте, виправляйте, пропонуйте, я буду цьому тільки радий.

Примітка від автора

Знаю, знаю Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad with Rising Storm вийшла ще в далекому 2011 році (власне з Rising Storm її об’єднали трохи пізніше, та не в цьому суть). Гайдів про загальний геймплей, класи, зброю, тощо – написано досить багато. Проте, я так і не побачив жодного з них українською мовою і вирішив написати цей підручник. Окрім того, все про що йтиме мова далі я писатиму враховуючи свій досвід, в який входять й спостереження за дуже хорошими гравцями.

Основні класи Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad with Rising Storm

Елітний Штурмовик

Досить простий для освоєння клас озброєний пістолетами-кулеметами для перестрілок на невеликих дистанціях

Користується сильним попитом серед гравців, далеко не завжди виходить пограти на ньому навіть при помірно заповненому серверу. Даний клас прекрасно підходить для атаки, та агресивного стилю гри, основна ціль якого – захоплення ворожих позицій. Також він прекрасно підходить для зачистки замкнутих приміщень, удару з тилу чи флангу.
Секрет успіху гри за нього простий – вміло та непомітно скоротити дистанцію зіткнення і атакувати ворога у неочікуваному місці в неочікуваний час. При грі за нього не варто нехтувати базовими “лайфхаками” – користуйтесь гранатами (особливо коли потрібно викурити противника з укриття), та завжди бігайте пригнувши голову (за замовчуванням натиснувши на клавішу “с”). Віддача у пістолетів кулеметів, як правило невисока (хоча у випадку з ППШ-41 палицю розробники таки перегнули у бік жорсткої віддачі), проте пошкодження досить невеликі, тому набоїв не шкодуйте – краще за все стріляти короткою чергою. Мушу зізнатись грати за цей маневрений та простий клас мені дуже подобається.

  • Американські штурмовики мають в своєму розпорядженні Browning Automatic Rifle M1918, сам же ж клас в них називається “автоматник”

  • P.S. При прокачаному рівню класу відкривається ще краща зброя – АВТ-40 у СРСР, та Mkb-42(H) у Третього Рейху.


Стрілець

Базовий, завжди доступний клас без обмежень по кількості гравців

Бійці цього класу складають основу команди, та досить корисні в обороні, при стрільбі на далеких відстанях. Озброєння – гвинтівка з ковзним затвором (виняток становлять американські солдати), майже завжди ваншотить, збалансована у всіх сторонах конфлікту.

  • Особливими є хіба що США, де гравцю дають вибір між напівавтоматичною M1 Garand та гвинтівкою з ковзним затвором Springfield M1903A1; й Японська Імперія, де всі стрільці мають штики по дефолту, без прокачування

Багато хто з новачків нарікає на на цей клас, акцентуючи на тому що геймплей за нього важкий, а бути “гарматним м’ясом” не дуже гарна перспектива. Проте досвідчені гравці знають, що це зовсім не так, а бути “гарматним м’ясом” в Червоній Капелі 2 можна граючи за будь-який з класів. Стрілець просто чудовий вибір для скілового гравця, вбиває моментально, чудово підходить для стрільби на середніх та дальніх дистанціях (штик та гранати дозволяють вести бої й на ближній дистанції, проте менш ефективно), не має чіткого, вузькоспеціалізованого спрямування, тобто бігти напролом Вас ніхто не змусить. Коли ситуація виходить з-під контролю, а Вас вбивають раз за разом, варто звернути увагу на причину цього дійства. Іноді варто спробувати змінити фланг/ціль, пошукати інший, більш безпечний маршрут, викурити цього ненависного кулеметника чи снайпера. Часто зробити це досить важко (особливо коли інші класи зайняті людьми, котрі зайняті невідомо чим), тому не варто забувати про короткі перебіжки з відновленням дихання, укриття, вогонь на випередження, гранати, тощо. Намагайтесь стратегічно перехитрити ворога, стріляйте влучно.
Загалом, якщо Ви впевнено відчуваєте себе граючи за стрільця, то опанування інших класів не повинно викликами у Вас особливих труднощів.

  • P.S. Японські стрільці відрізняються від інших не тільки дефолтними штиками на гвинтівках, а й можливістю встановлювати протипіхотні міни

Елітний стрілець

Покращена версія звичайного стрільця

Озброєний напівавтоматичними гвинтівками, котрі мають швидший темп стрільби та більш місткий магазин, це при тому що пошкодження від куль залишились тими самими що й від гвинтівок з ковзним затвором. Додатковою зброєю служать гранати. Загалом клас має менші вимоги до рівня гри гравця, швидший темп стрільби іноді прощає хибу, можна сміливо прикривати вогнем товаришів по команді. Попит на клас межує між середнім та високим, часто на помірно заповнених серверах гравці віддають перевагу іншим класам, місць на елітного стрільця більше ніж на штурмовика.

Кулеметник

Досить відповідальний та важливий клас, не для новачків

Основне завдання кулеметника – це підтримка піхоти в наступі, або оборона певної цілі. З впевненістю напишу, що більш ефективний він саме в обороні, якщо команда наступає, то як правило попит на нього різко зменшується. Геймплей за кулеметника вимагає високої концентрації уваги, посидючості та стриманості. Граючи за даний клас дуже важливо не тільки правильно стріляти, а й вибирати правильну позицію. Сектор обстрілу повинен бути не дуже широким, разом з цим приносити команді користь.

  • Стріляти з темного кутку карти по одиноких, не частих цілях зовсім не те що потрібно для перемоги.

Стріляти потрібно короткими чергами по два-три набої, коли Ви бачите що ворог знайшов щілину в обороні (або ж просто вичислив вашу позицію) і намагається поцілити Вас то вогонь потрібно зробити інтенсивнішим, та спрямувати його в напрямку приблизного місцезнаходження ворога. Якщо такі випадки ворожого вогню стають дуже частими, то позицію потрібно змінити. Взагалі для кулеметника життєво необхідно залишатись непоміченим, тому позицію потрібно вибирати з розумом. Кулеметник, це клас котрий потребує хорошого прикриття, він беззахисний коли ворог попросту обходить його з флангу чи з тилу. В представників даного класу дуже часто закінчуються набої, останні може піднести піхота. Для особистого захисту на ближніх дистанціях в кулеметника є пістолет, яким я рекомендую користуватись при переміщенні на позицію, та гранати – в екстренних випадках, коли ворог підібрався ну зовсім близенько.

  • Моделі кулеметів досить дизбалансні, якщо пройтись по фракціям. Найкращими є німецькі машинґвери MG-34, та MG-42, котрі виділяються високим темпом стрільби, зручним прицілом, можливістю заміни стволу. Радянський ДП-28 менш скорострільний, його приціл здався мені нічим не гіршим (навіть кращим) за німецький, а от можливості замінити перегрітий ствол в нього немає, тобто доведеться чекати допоки останній не охолоне, в противному варіанті кулемет вийде з ладу. Досить своєрідними в класі є японські кулемети з магазином на 30 набоїв, проте на 25 рівні в них відкривається нікому не потрібний штик, а на 50 рівні справжнісінький снайперський приціл (з кратністю 2.5x). Японські Type 96 та Type 99 досить точні, з сильними пошкодженням, є можливість заміни стволу, що дозволяє їм вести вогонь зі ще більшої відстані. Про американський Browning M1919 нічого поганого чи хорошого не скажу, міцний середняк – повільний темп стрільби наче в ДП-28, але з можливістю змінити ствол.


Отже, як бачите клас кулеметника має багато тонкостей. Рекомендую грати за нього гравцям, котрі вже освоїлись в грі й знають карти як свої 5 пальців.

Снайпер

Небезпечний та смертоносний клас в умілих руках

Користується величезним попитом не серверах. Проте правильно грати за нього вміють далеко не всі. Найпоширенішою помилкою є хаотична біганина по карті з метою відстрілювання звичайних стрільців, я вже мовчу про раш й захоплення ворожих цілей. Снайпер й справді не має командира скваду, проте це зовсім не означає, що він грає автономно. Представник цього класу має один великий козир – оптичний приціл, котрий дозволяє вести ефективний вогонь на великих відстанях. Тому серед пріоритетних цілей снайпера ворожі: кулеметники, командири відділень, командири команди, а також снайпери. Мабуть важко буде порадити щось нове для успішної гри за снайпера, всі вже знають що снайпер повинен регулярно змінювати свою позицію, не підходити до віконної рами впритул (це є корисним і для більшості класів), займати вигідні позиції, де можна злитись з фоном чи перебувати в тіні, тощо.

  • Прокачаний снайпер отримує напівавтоматичну гвинтівку та покращені приціли, а також гранати. Не варто забувати й про пістолет, котрий може врятувати життя в складній ситуації.


  • Говорячи про різні моделі гвинтівок, я не можу вирізнити серед них явного фаворита чи аутсайдера, але прицільні сітки до японських снайперських гвинтівок виглядають досить химерно, та не практично. Пропоную Вам оцінити ситуацію самостійно, й зробити власні висновки) для того щоб дізнатись назву моделі натисніть на зображення, це мої власні скріншоти зроблені спеціально для цього посібника



А це досить “аскетична” прицільна сітка снайперської гвинтівки безпосередніх супротивників японців – американців

Бронебійник

Клас антипод танкісту

В своєму розпорядженні має протитанкову гвинтівку, пістолет, та протитанкову гранату. Доступний тільки в оригінальній Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, в Rising Storm такого класу немає, через відсутність танків та бронемашин піхоти В принципі зрозумілий клас, не бачу особливого сенсу розписувати його діяльність. Менше стрільби по солдатам і більше по техніці. Старайтесь спочатку знерухомити танк поціливши йому в гусеницю, а потім сміливо стріляйте в боки та інші слабкі місця, котрі показані на ілюстраціях нижче:

Сапер

Досить корисний для команди клас

Перше що кидається в очі, це його озброєння. Він як і штурмовик користується пістолетами-кулеметами, проте замість звичайних гранат носить протитанкові гранати, та вибухівку. Досить часто гравці не грають за цей клас, обираючи штурмовиків чи елітних стрільців, або ж використовують його в якості вищезгадуваного штурмовика. А дарма! Знищені вибухівкою перепони допомагають легшому та мобільнішому просуванню піхоти (досить часто в них “губляться боти”, якщо граєте на неповному сервері), а особливо танків. Не меншої користі принесе знищений протитанковою гранатою танк.

Командир танку/член екіпажу танку

Унікальний за геймплейною складовою клас

Буду з Вами відвертий – танки не моє, тому грав за цей клас не часто. Танки в Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad реалізовані дуже реалістично, вони повільні, неповороткі, з обмеженим оглядом, особливо в радянських танках хоча танк і захищений від стрілецької зброї бронею, та танкхантери, ворожі танки, а також сапери не дрімають. Повної домінації над піхотою в танків немає, вони теж потребують злагоджених, впевнених і професійних дій екіпажу. Розробникам вдалось вловити баланс і це не може мене не тішити. Через вище написану проблематику попит на цей клас серед гравців не такий вже й великий. Про успішний геймплей за танкіста напишу через призму погляду піхотинця прямого супротивника танкіста (маю непоганий досвід гри за бронебійника та ще кращий за сапера). Екіпаж повинен бути повний, активно між собою комунікувати (погодьтесь на сервері за рандомними гравцями це не так вже й легко). Отже мехвод – займає вигідну та безпечну позицію, бажано з можливістю підтримки союзної піхоти; не поспішає, не рашить і слухається наказів командира танку. Кулеметник активно відстрілює наступаючу піхоту ворога, а також стараєься не пропустити ворожих саперів та бронебійників. Навідник-оператор повинен вчасно помічати ворожі танки, правильно визначати відстань до них, вибирати кут вистрілу, а також цілити в слабкі місця танків (слабкі місця танків можна подивитись в розділі про бронебійника прим. автора). Командир танку (не впевнений чи він часом не виконує обов’язки навідника-оператора) повинен тверезо оцінювати ситуацію, спостерігати за оточенням навколо танку, та віддавати накази решті особового складу екіпажу бойової машини.

  • Покинути танк неможливо

Командир відділення

Дуже відповідальний та важливий клас

Озброєння командира відділення досить різноманітне, та щедре. На вибір можна взяти пістолет-кулемет, або самозарядну гвинтівку (в якості основної зброї), для додаткового захисту – пістолети

  • В японців немає самозарядних гвинтівок, тому їхньому командиру команди/відділення можна взяти гвинтівку з ковзним затвором.

Серед допоміжного екіпірування командиру відділення доступна димова граната, звичайна осколкова граната, а також бінокль. Погодьтесь солідний арсенал, тому часто командирів відділень беруть гравці котрі хочуть пограти за штурмовика, чи елітного стрільця. А це зовсім не правильний підхід, котрий нічого доброго для решти команди та самого горе гравця не принесе. Справа в тому що командир відділення служить точкою респауну бійців котрі входять до його відділення, от того власне йому й доступний такий солідний арсенал для самозахисту (!). Представники даного класу також повинні відмічати точки для наведення артилерійського вогню (цю справу полегшує наявність бінокля), котрий повинен викликати командир загону. При штурмі важливою є димова завіса, котру повинен грамотно розкидати командир відділення. Отже правильний геймплей за командира відділення не такий вже й веселий, як правило він знаходить тихе-мирне містечко неподалік від точки котру потрібно захопити/утримати ііііі… Стоїть там, безпосередньо в бою участі не бере, зброю використовує тільки в якості самозахисту. При штурмі інколи важкувато підібрати саме таку позицію, тому ком. скваду повинен вміти непомітно підкрадатись до цілі.

Командир команди

Найвідповідальніший з класів, дії командира команди часто є вирішальними на полі бою


Озброєння таке ж саме як і у командира відділення, з поправкою на те, що в командира команди не одна димова граната, а дві. Командир команди визначає стратегічну складову бою, повинен мати мікрофон, та вміти комунікувати з командою (пересилювати той же ж мовний бар’єр). Може взаємодіяти з стаціонарною рацією викликаючи:

  • авіарозвідку – для оцінки ситуації в бою, та визначення слабких місць противника;
  • різноманітні типи артобстрілів – для знищення основних сил ворога (як в атаці так і в обороні);
  • запрошувати підкріплення – моментальне введення в бій всіх гравців котрі загинули й чекали чергу на респаун.

Сам безпосередньої участі в бою не бере, перебуває в безпечному місці в тилу. Винятки становлять хіба що фінальні атаки, коли треба добити ворога всіма доступними силами (тут і згодяться дві димовухи).

  • Що цікаво саме командир команди має першочергове право організовувати банзай-атаку при грі за Японську Імперію (зараз на серверах останні зустрічаються не часто,чув від досвідчених гравців про випадки коли банзай-атаки забороняли проводити адміністратори серверів, чим вбивали весь фан, та власне одну з найцікавіших механік серії ігор Red Orchestra).

Також даний клас визначає слабкі місця в обороні ворога і вказує на нього солдатам, або ж навпаки, акцентує на місце куди ворог завдасть основного удару. Ще повинен віддавати накази командирам відділень де саме відмітити точку для артобстрілу.

Унікальні класи Rising Storm

Вогнеметник

Простий в освоєнні клас, доволі імбалансний

Озброєний вогнеметом та пістолетом, ідеально підходить до бою на близькій дистанції, та викурювання ворога з укриттів (дотів, бункерів, окопів, різноманітних будівель з вікнами, бліндажів тощо). Доступний тільки американській фракції. Вимоги до рівня гри дуже низькі, клас популярний. Рекомендую стежити за рівнем горючої рідини в балоні і вчасно поповнювати її біля ящиків з боєприпасами. Важливо також вміти підібратись до ворожих позицій, багато гравців спеціально стріляють в першу чергу саме по вогнематнику. Загалом клас трішки нагадує штурмовика, просто з більшим ухилом на ближній бій.

Мінометник

Смертоносний та складний

Унікальний клас, доступний тільки гравцям за Японську Імперію. В умілих руках досить смертоносний, та стрільба з міномету вимагає точних розрахунків. Окрім самого міномету в озброєння входить ще гвинтівка з ковзним затвором. Геймплейно мінометника можна використовувати в якості звичайного стрільця, та краще за все обстрілювати ворогів здалеку, бажано з надійного укриття. Мені поки що не вдалось як слід освоїти стрільбу з міномету, багато кому вона може здатись важкуватою. Напевне саме через це даний клас користується середнім попитом серед гравців.

Заключне слово

Загалом класів в Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad with Rising Storm досить багато і кожен зможе знайти собі щось до душі.

Я отримав чимале задоволення від самого процесу написання цього посібнику, а отже робив його не дарма. Це перший мій гайд і зупинятись я не планую, тому якщо Вам сподобалось читати мої спостереження, або ж просто хочете бачити більше української в підручниках Стім не полінуйтесь оцінити його, чи покритикувати в коментарях.

На завершення відзначу, що написати подібний гайд самому не так вже й просто. В деяких моментах мені допомогли посібники інших авторів котрі я читав ще задовго до того як у мене виникла ідея написати свого власного. Тому вважаю за потрібне розмістити їх тут:
[link]
[link]

Подяка

Приблизно рік пройшов з часу, коли я опублікував цього посібника. Ой, багато ж води спливло відтоді. Сьогодні я зробив міні-оновлення, сподіваюсь що моя праця стала ще ближчою до ідеалу.

  • Великі оновлення робити банально немає сенсу. На мою скромну авторську думку, підручник написаний вичерпно, чітко, й актуальний і досі, адже розробники вже давно перестали підтримувати цю чудову гру.

Власне хочу подякувати всім, хто прочитав цього підручника, оцінив його, та додав в улюблене. Окрема подяка всім хто не поскупився на нагороди. Народ, ви найкращі! Дякую!

SteamSolo.com