Car Mechanic Simulator 2015 Guide

Samochody z aukcji i co z nimi zrobić for Car Mechanic Simulator 2015

Samochody z aukcji i co z nimi zrobić

Overview

Poradnik ten poświęcony jest ukazaniu tego, jak zdobyć samochód na aukcji i w jaki sposób go zagospodarować aby zarobić.Poradnik zawiera:Szybki kurs kupca samochodów z aukcjiWyjaśnienie funkcji garażuDwa sposoby aby zarobić mało i dużoWyjaśnienie krok po kroku jak zarobić dużą kasę na gracie z aukcjiI trochę więcej…

Aukcja

Pierwszą kwestją do wyjaśnienia są aukcje. Aby móc wziąść w niej udział potrzebujesz:
9000 doświadczenia ( aby odblokować garaż)
50 000$ (aby zakupić garaż)
Garaż potrzebny jest z tego względu,iż samochody które kupimy na aukcji są właśnie tam przechowywane. Możemy przesunąć je po zakupie do naszego garażu aby nad nimi pracować, ale będziemy musieli wejść do garażu aby to uczynić.
Na aukcji możemy zakupić albo zdezelowany samochód niezdatny do jazdy z niekiedy brakującymi elementami karoserii lub auto w nieco lepszej kondycji (4 gwiazdki) zdolne do jazdy po niewielkiej ingerencji. Wszystkie elementy mechaniczne są w aucie,ale są one też w złej,niekiedy tragicznej kondycji.Na aukcji w CMS 2015 tak jak w prawdziwym życiu wygrywa ten, który da za auto najwięcej. Aby wygrwać auta na aukcji za jak najmniejszą kwotę (według mnie) należy podbijać tylko wtedy gdy jesteśmy prawie pewni, że przeciwnicy sztucznej inteligencji na aukcji nie podbiją więcej. Można to określić patrząc na żółte kółko czasu pomiędzy stanem auta a jego ceną. Aukcja kończy się gdy żołte kółko czasu skurczy się do zera-wtedy zależnie od tego czy nasze podbicie było ostatnie czy nie aukcja kończy się dla nas zakupem auta lub wygraną sztucznej inteligencji.

Przygotowania do remontu

Przed zakupem jakiegokolwiej samochodu na aukcji warto zaopatrzyć się w około 50 000$ aby pokryć koszty aukcji i części zamiennych do auta. Kolejną rzeczą w jaką należy się zaopatrzeć to umiejętność naprawy.Warto zainwestować w ten skill na początku gry, ponieważ umożliwi nam naprawianie zepsutych części do stanu nawet 100% bez żadnych kosztów co jest dużym plusem gdy nie masz kasy.
Napraw dokonuje się na stole naprawy nieopodal wejścia do garażu.Im wyższa umiejętność naprawy tym większa szansa na powodzenie naprawy i naprawę a nie uszkodzenie części. Używając stołu naprawy pokaże nam się takie oto menu:Pokażą nam się w nim te części, które możemy w danej chwili naprawić- nie wszystkie części da się naprawiać np: filtry ,klocki hamulcowe i akumulator.Wszystkie części o kondycji poniżej około 10% są nienaprawialne.Próbując naprawić daną część stać się mogą dwie żeczy.
1.Po próbie naprawy udaje nam się tą część naprawić:
Po takiej sukcesywnej naprawie możemy dalej naprawiać częśc aż do kondycji 100%
2.Po próbie naprawy część psuje się:
Po takiej nieudanej próbie nie możemy dalej naprawiać części a jej stan zostaje ustalony w okolicach 0-10 %.

Po aukcji

Jeżeli udało ci się nabyć samochód na aukcji powinien pojawić się on u ciebie na parkingu podziemnym. Można go z tego miejsca przenieść do właściwego garażu skąd możesz nad nim pracować.Po przeniesieniu go do garażu pojawi się on na środkowym miejscu.
Samochód z aukcji działa podobnie jak samochód ze zlecenia z telefonu lecz nagrody pieniężne są o wiele większe. Oto przykładowy wygląd zlecenia jakie pojawia się po naciśnięciu klawisza o po nakierowaniu na samochód(obecnie znajduje się tam jeszcze lista ze stanem wszystkich części w aucie):Można na nim zobaczyć:
Model auta
Stan karoserii
Stan części
Kwotę bonusu za stan
Kwotę jaką otrzymamy po sprzedaży
Od niedawna stan wszystkich części zamontowanych w aucie.
Teraz mamy do wyboru dwie taktyki jakie możemy obrać aby zarobić.

Szybka odnowa-szybki zarobek

Ta metoda jest dla tych, którzy nie chcą babrać się w silniku tylko szybko na coś zarobić.
Polega ona na naprawieniu wyłącznie elementów karoseryjnych i kół aby zwiększyć wartość auta.
Metodę tą zaczynamy od demontażu karoserii i naprawieniu jej oraz dokupienia brakujących/nowych elementów karoserii.Do tego celu używamy stołu naprawy i komputera z internetem który stoi na biurku koło telefonu.
Po tych czynnościach montujemy spowrotem nasz wehikuł co przyczyni się do wzrostu jego wartości.
To jest jedna z dwóch metod na zarobienie na takich wozach.
Czas na metodę drugą.

Kapitalny remont czyli fani czterech kółek

Drugą metodą jest kapitalny remont całego samochodu wraz z mechaniką aby uzyskać jak największy zysk. Sposób który tu przedstawię ma na celu zniwelowanie niechcianych kosztów i zapobiegnięcie rzuceniem komputerem za okno z frustracji.Pierwszym etepem jest naprawa karoserii opisana punkt wyżej, następnie robimy tak:
1.Rozkładanie silnika
Zaczniemy od rozłożenia wszystkiego do czego mamy dostęp po prostu otwierając maskę.
Przy silniku V8 OHV jaki znajdziemy w np Bolcie Hellcacie którego teraz naprawiamy można utknąć przy rozbiórce na głowicy, gdzie znajdują się popychacze zaworów. Należy je wyjąć zanim zdemontuje się samą głowicę z silnika.
Po demontażu wszystkiego do czego mamy dostęp od góry naszym oczom powinien ukazać się taki widok:
Wtedy należy zanurkować pod samochód w celu demontażu skrzyni biegów ze sprzęgłem i kołem zamachowym, miski olejowej i korbowodu.Dopiero wtedy będziemy mogli wyjąć blok silnika z samochodu poprzez dostęp z pod maski.
2.Naprawa części
Po zdemontowaniu silnika udajemy się do stołu naprawczego celem poprawy kondycji elementów zdemontowanych.
3.Zakupy
To czego nie udało nam się naprawić na stole ze względu na zbyt słaby stan początkowy lub pecha musimy dokupić w internecie.

Nasz magazyn powinien wyglądać w tym momencie mniej więcej tak:
Podczas kupowania części w internecie należy kierować się prostą zasadą. Wybieramy jeden typ części do zakupu, kupujemy ją, usuwamy zbędne już elementy uszkodzone z magazynu poprzez ich sprzedaż.Zapobiega to pogubieniu się w liście zakupowej , nabywaniu niepotrzebnych części, zapominania celu naszej wizyty w internetowym sklepie.

Po zakupach nasz magazyn powiniem wyglądać tak:
Aby nie zapchać sobie magazymu nadmiarem części teraz powinniśmy zamontować nowo kupione elementy w samochodzie i zdemontować kolejną grupę elementów np:
1.Silnik, skrzynia biegów i układ wydechowy.
2.Przednie zawieszenie
3.Tylne zawieszenie
Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się rozebrać wszystko za jednym zamachem naszym oczom powinien ukazać się taki oto widok:
Po zaopatrzeniu się w odopowiednie części składamy samochód do kupy.
UWAGA-NIE ZAPOMNIJ WLAĆ OLEJU DO SILNIKA
Teraz gdy samochód stoi już na własnych kołach gotowy do jazdy mamy dwie opcje:
1.Sprzedać wóz z dużym zyskiem
2.Zostawić auto dla siebie.
Narazie bardziej logicznym wyborem jest sprzedaż, lecz nie wiadomo co przyniosą kolejne aktualizacje CMS 2015 i jakie zastosowania znajdą się dla tych pojazdów.

Dziękuję za uwagę!

Bardzo mnie ucieszy jeżeli za ten zacny poradnik otrzymam kilka pozytywnych ocen jak i komentarzy,mam nadzieję że poradnik był przydatny i pomoże ci przezwyciężyć trochę trudności w grze Car Mechanic Simulator 2015. Powodzenia!

SteamSolo.com