Shakes and Fidget Guide

Shakes & Fidget – Informace pro začátečníky for Shakes and Fidget

Shakes & Fidget – Informace pro začátečníky

Overview

Shakes & Fidget je německý parodický komiks na hru World of Warcraft od autorů Oscara Panniera a Marvina Clifforda. Popisuje příhody malého kouzelníka Fidgeta a válečníka Shakese. Potkali se po tom, co se Shakesovi rozprchla armáda, kterou vedl do bitvy proti hordě orků. Společně se vydávají pátrat po kouzelné houbě lysohlávce, která svého držitele obdaruje bezmeznou mocí. Na svých výpravách se kvůli svojí nešikovnosti Shakes a Fidget dostávají do různých komických i tragických situací, z nichž většinou vyváznou bez úhony.

Vznik

Hra

Shakes & Fidget – The Game je webová MMORPG a mobilní hra na motivy stejnojmenného komiksu od německého vývojářského studia Playa Games.

Česká verze hry má aktuálně (červen 2020) 33 světů (serverů) a tímto číslem se řadí na třetí místo v počtu serverů za Německem (41 světů) a Polskem (38 světů). Příklad webové adresy národního serveru: „s1.sfgame.de“. Existují rovněž mezinárodní servery. První byl spuštěn 23. června 2015. Momentálně (červen 2020) jich existuje 45. Příklad webové adresy mezinárodního serveru: „w1.sfg

Hra začíná tvorbou postavy. Ty se v základu dělí na osm typů – kouzelníci, válečníci, průzkumníci, nájemní vrazi, bojoví mágové, lovci démonů, berserkeři a zatím jako poslední byli přidáni druidové. Dále se rozlišuje rasa – Lidé, Elfové, Trpaslíci, Gnómové, Orkové, Temní elfové, Skřítci a Démoni. Rasa má vliv na počáteční bonusy na schopnosti (např. temný elf je nejlepší pro mágy, protože dává +3 na inteligenci). První čtyři rasy (ve hře levý sloupeček) si rovněž mohou ve stáji pronajmout vizuálně odlišná zvířata, než druhé čtyři rasy (ve hře pravý sloupeček).

Aktualně je ve hře 49 mezinárodních serverů.

Hospoda

V hospodě několik různých postav zadává hráči tři možné questy (úkoly) ke splnění, za které po dokončení cesty a úspěšném zabití příšery dostane zlaťáky nebo stříbrňáky (100 stříbrňáků = 1 zlaťák), zkušenosti a občas předmět/klíč. O těchto odměnách se hráč dozví při vybírání úkolu. Naopak houbičky dostává zcela náhodně a to až po splnění úkolu.

Každý den má hráč k dispozici 100 bodů „touhy po dobrodružství“, tuto touhu lze doplnit pitím až deseti piv, každé za cenu houbičky (1 pivo = +20 bodů touhy). Touha se obnovuje každý den v 0:00, od 23:00 do 0:00 je možné cesty libovolné délky přeskočit za cenu jedné houbičky. Každé dobrodružství hráči ubere množství touhy rovné trvání cesty v minutách a sekundách (např. 20:00 min. = –20 touhy, 10:30 = –10,5 touhy). Možné délky cest bez zvířete jsou 5 minut, 10 minut, 15 minut a 20 minut. Se zvířetem se pak cesta zkracuje o 10 %, 20%, 30% či 50%. Při samotném souboji postava bojuje automaticky, hráč je může ovlivnit pouze vylepšováním postavy mimo bojiště.

Skořápkář

Další funkcí hospody jsou hazardní minihry „skořápky“, a „kostky“. U skořápek hledáte kuličku pod kelímkem, kde v případě výhry hráč získá dvojnásobek vsazených zlaťáků nebo houbiček. Ve hře kostky máte k dispozici 5 kostek, a dva hody (za další hody za dříve jak hodinu si musíte připlatit přesýpacími hodinami nebo houbičkou). Na kostkách jsou symboly surovin, přesýpacích hodinek, duší do podsvětí a zlaťáků. Vaším úkolem je hodit alespoň 3 stejné symboly za zmíněné dva hody. Pokud tedy hráč za 1-2 hody hodí celkem tři kostky s logem zlaťáků, vyhrává menší obnos peněz.

Toaleta

Od 100. úrovně je možné v úkolu najít klíč od tajemné toalety. A ne od jen tak ledajaké, slouží totiž k obětování předmětů bohům. Do toalety může hráč vhazovat libovolné předměty či drahokamy. Vhozením se hráči přičte mana, která je graficky vyobrazena v nádrži na manu (obyčejný item = +25 many, epický item +50 many, drahokam +30 many). Ale pozor, mana se přičte pouze za jeden vhozený předmět denně.

Za každý vhozený předmět hráč dostane zpět nějaký jiný, který je znehodnocený – nelze jej prodat a slouží pro jinou herní třídu. Lze jej nechat rozebrat u kováře či nasadit jednomu z pomocníků ve věži. Jakmile se nádrž na manu naplní, zatáhnutím za splachovadlo lze spláchnout s 33% šancí na získání epického předmětu, který nelze získat v podzemí, v ostatních případech hráč obdrží věc obyčejnou. Spláchnutí zároveň zvýší úroveň Aury (neplést s manou). S aurou 18 a více má hráč 100% šanci na získání epického předmětu. Vyšší úroveň aury zároveň zvyšuje kvalitu nabízených předmětů ve zbrojírně a čaroobchodu.

Televizor

V hospodě či při cestování se může v levém horním rohu obrazovky objevit létající televizor. Kliknutím na něj spustí se patnácti nebo třicetivteřinová reklama, po jejímž zhlédnutí dostane hráč 3 mince štěstí. Za 10 mincí štěstí lze získat jedno protočení na kole štěstí zdarma.

Aréna

Aréna hráči vždy zobrazí 3 potenciální nepřátele s podobným umístěním v žebříčku. Bojovat s libovolným hráčem lze také přímo přes síň slávy, hráč ovšem neobdrží zkušenostní bonus. V případě výhry v aréně získá hráč zlaťáky a věhlas, který zvyšuje jeho pozici v již zmíněné síni slávy. V případě prohry o tyto hodnoty naopak přijde. Prvních 10 vyhraných soubojů v aréně za den přidává zkušenostní bonus.

Správce arény

Tato možnost se Vám odemkne od úrovně 105. Vstoupit do ní můžete buď kliknutím na medailon u arény, nebo dvojitým kliknutím na arénu. Vašim cílem je nejprve vybudovat prosperující arénu a poté obětovat veškerý Váš postup za runy a začít znovu od začátku. Svou cestu začínáte s malou arénou s ničím jiným než pár lacinými sedadly. Ty generují Vaše peníze každých pár sekund, a to i v době, kdy nejste přihlášeni do hry. Po zisku dostatečného množství peněz můžete vylepšit Vaše místa pro generaci většího množství peněz, nebo postavit něco jiného (3), například parkoviště, popcornový stánek a nebo pasti či monstra k přiostření soubojů v aréně pro Vaše publikum. Abyste se stali bohatým, nemusíte toho dělat příliš. Využijte tlačítko „x1“ v pravém horním rohu (4) ke změně multiplikátoru mezi x1, x10, x25 a x100 pro rychlejší vylepšování. Jednou denně Vás navšítív obchodník (6), který nabízí permanentní posilující efekty pro Vaši arénu. Najetím kurzoru na jeho nabídku se Vám zobrazí popis. Nabídky obchodníka se mění v přednastaveném intervalu. Nabízí efekt zrychlení (snižuje čas pro generaci peněz) a pozlacení (zdvojnásobuje zisk). Také nabízí časový skok pro 24 hodin, 3 dny a 7 dní. Pokud vylepšíte vše zrychlením a pozlacením, odemknete platinová vylepšení, která produkují dvojnásobek zlata co pozlacení (tj. 4násobek výchozí částky). Čím atraktivnější bude Vaše aréna, tím rychleji porostou Vaše zisky. Pokud jste spokojeni se svými penězmi, můžete vše obětovat (5) pomocí příslušného tlačítka (ano, to skutečně resetuje Váš celý postup Správce arény – objekty a peníze!) za runy (2). Zůstanou Vám ovšem právě získané runy a nakoupené vylepšení od obchodníka. Proč se vyplatí vše obětovat a začít znovu? Za prvé, runy mají přetrvávající účinek na zisk peněz – +5% za runu. Za druhé, po zisku 1000+ run si odemknete Runové okouzlení v obchodech (enchanty). Čím více run máte, tím větší bonus okouzlení. Runy mají jeden z následujících bonusů:

Hlídka

Hlídkováním vydělává hráčova postava peníze (min. 1 hodinu, max. 10 hodin). Čím vyšší úroveň má, tím více peněz dostane.

Zbrojírna

Ve zbrojírně lze nakoupit výzbroj a výstroj, která slouží ke zvýšení vlastností a brnění hráčovy postavy. Občas, nejčastěji pak při Epickém víkendu, se ve zbrojírně objevuje epický předmět, který stojí kromě zlaťáků i 15 houbiček, výjimečně je pak k dostání pouze za zlaťáky.

Kovář

Kovář ve hře nemá svou vlastní záložku, lze ho však najít ve zbrojírně pod mečem nazvaným „Obskurní špendlík“. Od 90. úrovně zde lze přidat předmětům zásuvku na drahokam, až desetkrát vylepšit jejich atributy, vyňati z předmětu drahokam či rozebrat až 5 předmětů denně – právě rozebírání je jediným způsobem získávání dvou speciálních měn (železo a klenoty).

Díky železu a klenotům, může hráč přidat zásuvku, vylepšit předmět nebo vyjmout drahokam.

Přidat zásuvku lze za 25 houbiček.

Vyjmout drahokam lze za 10 houbiček.

Lze mezi 2 předměty prohodit runy

Runy

Dvojitým kliknutím na tlačítko Aréna se hráč dostane se k obchodníkovi, kde lze nakoupit boosty za houby a získávat runy z atrakcí. Za 1000+ run lze najít očarované předměty.

Čaroobchod

Čaroobchod nabízí ke koupi náhrdelníky, prsteny, nebo talismany, které slouží ke zvýšení vlastností hráčovy postavy. Občas, nejčastěji pak při Epickém víkendu, se v Čaroobchodě objevuje epický předmět, který stojí kromě zlaťáků i 15 houbiček, výjimečně je pak k dostání pouze za zlaťáky.

Dále zde lze nakoupit lektvary sloužící k vylepšení atributů postavy ve třech velikostech – Malý (+10%), Velký (+15%) a XXL (+25%). Speciální Lektvar nesmrtelnosti, většinou v ceně 15 houbiček, místo navýšení atributů nabízí +25% bodů života. Účinky obyčejných lektvarů trvají 3 dny, účinky Lektvaru nesmrtelnosti pak 7 dní.

Čarodějnice

Od 66. úrovně se hráči automaticky odemkne možnost kliknout na „Nenápadnou knihu“, po kliknutí se zjeví čarodějnice, jejíž kotel funguje podobně jako WC, s tím rozdílem, že do jednoho kotle hází přísady celý svět. U starších serverů už tedy další přísady nejsou zapotřebí. Pokud se tak ještě nestalo, hráči do něj mohou házet požadované přísady, dokud se nenaplní, a tím se vytvoří svitek, kterým lze očarovat právě vhazovaný předmět (helmu, zbraň, náhrdelník, atd.). Svitky postupně přibývají a nakonec si hráči mohou očarovat všech 9 předmětů (válečníkův štít očarovat nelze). Za 10 kusů ovoce pro mazlíčky Vám čarodejnice připraví velký elixír. Pokud tedy například hodíte do kotlíku 10 jablek, čarodejnice Vám připraví velký elixír na inteligenci.

Stáj

Ve stáji si hráč může pronajmout zvířata, která zkracují délku úkolů a tím i snižují množství touhy potřebné pro splnění úkolu.

Lidé, Elfové, Trpaslíci a Gnómové si mohou pronajmout Krávu (–10%), Koně (–20%), Tygra (–30%) či Griffinodraka (–50%). Orkové, Temní elfové, Skřítci a Démoni si naopak mohou pronajmout Prase (–10%), Vlka (–20%), Raptora (–30%) či Drakogriffina (–50%). Jejich statistiky jsou stejné, liší se pouze vzhledem.

Mazlíčci

Ve hře se nachází 100 různých mazlíčků rozdělených do pěti tříd/elementů/barev/atributů: Voda (modrá – síla), světlo (žlutá – obratnost), země (zelená – inteligence), stín (fialová – vytrvalost) a oheň (červená – štěstí) – v každé třídě je 20 mazlíčků. Každá třída se skládá ze 14 běžných, 4 vzácných a 2 epických mazlíčků. Vajíčka běžných mazlíčků mohou být objevena od 75. úrovně v úkolech v určitých lokacích a v určité denní době. Vzácní a epičtí mazlíčci už jsou těžší k nalezení, jelikož mohou být nalezeni například pouze při konkrétní víkendové akci. Každý mazlíček, kterého hráč najde, zlepší podle jeho barvy, atributy hráčovy postavy. Mazlíčci mohou být nalezeni pouze ve vejcích, jejichž barva určuje jejich třídu. Každého z nich může hráč krmením ovocem specifickým pro každou třídu vylepšit až na úroveň 200. V jednom ze způsobů boje s mazlíčky jsou hráčovi mazlíčci postaveni proti náhodnému protivníkovi s náhodným mazlíčkem. Pro zahájení boje si hráč musí vybrat třídu mazlíčka, s kterým chcete bojovat. S každou třídou lze bojovat v aréně pouze jednou denně, což počet těchto soubojů omezuje na 5 denně. Porážkou protivníka získá hráč věhlas a kus ovoce pro třídu mazlíčků, proti které bojoval. Druhým způsobem, kterým lze s mazlíčky bojovat, je 5 nových podzemí (tzv. „Habitatů“), pro každou třídu jeden, který může být navštěvován všemi mazlíčky určité barvy. V každém habitatu se nachází 20 nepřátelských mazlíčků.

Dr.Abawuwu

Jedná se o hazardní minihru „kolo štěstí“. Šarlatán Dr. Abawuwu každý den nabízí hráči jedno protočení kola zdarma. Za houbičky si lze dokoupit až 19 dalších protočení denně nebo získat protočení zdarma za 10 mincí štěstí, které se dají získat sledováním reklam v Televizi. Kvantum získaných předmětů se zvyšuje spolu s úrovní hráčovy postavy či úrovní pevnosti (vyjma houbiček a náhodného předmětu). Od úrovně 95 lze získat po odemčení underworldu Kolo štěstí 2, které nahradí kameny, dřevo a zlaťáky za lepší odměny.

Výhry (od houbiček zleva doprava): | Výhry kola štěstí 2:

3 houbičky I 3 houbičky
Zlaťáky I Ovoce pro mazlíčky
Hromada kamenů I Hromada kamenů
Zkušenosti I Zkušenosti
Hromada dřeva I Hromada dřeva
Náhodný předmět I Náhodný předmět
Hromada zlaťáků I Hromada zlaťáků
Kámen I Duše
Mnoho zkušeností I Mnoho zkušeností
Dřevo I Krystaly od kováře

Houbičkář

U pochybného obchodníka pod záložkou Houbičkář si hráč může kupovat houbičky (herní měna za skutečné peníze). Houbičky je možné získat také prostřednictvím dárkových kupónů.

Postava

Dále je zde záložka s náhledem hráčovy postavy. Ta zobrazuje, jakou má postava úroveň, její atributy, které zde lze vylepšovat, ocenění (achievementy), inventář a popisek, vybavení postavy, vzhled postavy, pozici v síni slávy, věhlas a brnění. Popřípadě také lektvary a pronajaté zvíře.

Album

Do alba, které je dostupné v čaroobchodě od 11. úrovně za 25 zlaťáků, se ukládají obrázky hráčem poražených monster, zbraní a vybavení poražených protivníků a všech předmětů, které kdy hráč měl v inventáři. Čím vyšší procento získaných obrázků v albu má, (max. je 2022 obrázků), tím vyšší bonus ke zkušenostem v úkolech jeho postava dostane.

př. Hráč má nasbíraných 1011 obrázků, tj. 50%, jeho postava tedy získává o 50% více bodů zkušeností.

Mimo to je v albu sbírka dosažených úspěchů, kterých je 60, z toho 10 se vztahuje na podsvětí (underworld). Za každý získaný úspěch se hráčově postavě přidá +5 do všech atributů.

Zrcadlo

Od 50. úrovně lze v úkolech získat střepy, které hráč následně aplikuje na svou postavu. Až objeví všechny, složí se z nich zrcadlo, které umožňuje vstoupit při hlídce do arény a podzemí nebo při úkolu do arény a podzemí. Nelze ale vstoupit do hospody při hlídce.

Pošta

Záložka pošta umožňuje přijímat a odesílat zprávy podobné e-mailům. Patří mezi ně osobní zprávy, záznamy soubojů, pozvánky do cechu, herní novinky apod. Napsat poštu cizímu hráčí lze až po dosažení 10. úrovně.

Cech

Další nabídkou je cech. Jedná se o skupinu spolupracujících hráčů, které společně bojují proti ostatním cechům nebo útočí na cechovním podzemí proti obludám či bossům (bossové nejsou dostupní v klasickém podzemí) nebo na portál ve kterém je obluda, které se každou noc doplní 10 % životů. Založení vlastního cechu stojí 10 zlaťáků. Společníci v cechu se dělí na tři vrstvy podle postavení – vůdce, důstojníci a hráči.

V cechu lze vylepšovat 3 bonusy:

Pevnost (Určuje počet členů) – minimální vylepšení 10, maximální 50
Poklad (Zvyšuje zlato získávané z úkolů) – minimální vylepšení 0, maximální 100 %
Instruktor (Zvyšuje zisk zkušeností z úkolů) – minimální vylepšení 0 %, maximální 100 %
Vylepšení stojí zlato, později i houby, které lze darovat do cechu pouze pokud si je hráč koupil.

Cechovní podzemí přidá 2% k oběma bonusům, podzemí je 150, ale pouze 50 podzemí přidává 2%, takže maximální cechovní bonusy jsou 200%. Nájezdy na podzemí a cechy stojí peníze, které do cechu vkládají hráči. Maximum zlaťáků v cechovní pokladně najednou je 10 000 000.

V cechu lze nabít i katapult za 5 houbiček, který zraní náhodného protivníka ve válce cechů o 50% (Max. nabít 3x)

Síň slávy

Sín slávy je žebříček pozic hráčů, cechů a pevností, seřazený podle hodnoty věhlasu (čím vyšší, tím lepší). Věhlas je získáván vyhráváním soubojů proti hráčům, popřípadě cechů či pevností. Prohráváním soubojů věhlas naopak ztratíte. Nechybí v ní vyhledávací kolonka, pomocí které lze vyhledat hráče, cech, pevnost či pozici libovolného ze zmíněných.

Podzemí

Předposlední záložkou na levém panelu je podzemí (dungeon), kde hráčova postava bojuje proti příšerám. Za vítězství dostane stejně jako v úkolu zkušenosti a peníze, na rozdíl od úkolu zde lze náhodně získat (poměrně běžně) epické předměty. K odemčení podzemí jsou potřeba klíče, které lze získat buď v úkolech, nebo v čaroobchodě, které lze získat každých 10 úrovní (10, 20, 30 apod.). Podzemí Východeros, Starodávná škola magie a Hemorridor má 20 příšer. Zbylá podzemí mají 10 příšer. Na konci každého podzemí je boss, za jehož poražení je 100% šance na epický předmět.

Tornádo

Nachází se ve stinném světě na místě věže a obsahuje 1 000 podlaží, což ho činí největším podzemím ve hře. Hráč zde bojuje bez pomoci pomocníků proti příšerám všeho druhu (podzemí/portál/mazlíčci), pokud jeho postavě po výhře zbude více než 90% života, může pokračovat k dalšímu souboji bez použití houbičky. Z 10. podlaží je 100% šance na epický předmět,jinak předměty padají náhodně. Zde poražené příšery se nepřidávají do alba.

Věž

Do věže hráč může poté, co dokončil všech devět základních podzemí. Ve věži se bojuje proti parodickým postavám z populárních pohádek. Za poražení každé z nich hráč dostane epický předmět, který ovšem většinou není pro jeho třídu, jelikož ve věži jsou k dispozici tři spolubojovníci, jeden od každé třídy. Jsou jimi „Barbarský Bert“ (válečník), „Magický Marek“ (kouzelník) a „Důvtipná Kunigunda“ (průzkumník). Vzhledem a jménem jsou společníci pro všechny hráče i servery identičtí, ovšem inventář mají společný s hráčovou postavou. Vybavení pro ně lze získat buď vhazováním předmětů do záchoda nebo ho, jak již bylo zmíněno, získáte přímo ve věži/stinném světě. Level Vašich společníků se automaticky navyšuje s tím Vaším. Pokud tedy nepř. dosáhnete úrovně 250, Vaši společníci budou též mít úroveň 250. Pro Barbarského Berta nelze získat štít, jelikož pokud není hráčova postava válečník, není pro něj ekvivalentní interaktivní slot (nelze hodit do záchoda nic, za co by hráč štít dostal).

Stinný svět

Kromě absence věže a portálu, výrazně silnějších monster, asistence pomocníků z věže a jiného grafického zpracování se stinný svět od světlého příliš neliší. Odemyká se individuálně po dokončení devátého podzemí ve světlém světě, Pyramidy šílenství. Čas odpočinku mají světy společný. Jako odměnu za vyhraný souboj získává hráč zkušenosti a má šanci nalézt epický předmět, jenž nelze vhodit do WC.

Pevnost

Pevnost obsahuje řadu budov, jež je možné vylepšovat, ovšem jejich vzhled a pozice jsou předdefinovány jejich úrovní a nelze je upravovat. Útokem na pevnosti ostatních hráčů hráč v případě výhry získá stavební suroviny (dřevo, kámen) a věhlas, který zvyšuje pozici pevnosti v síni slávy. Mezi útoky není žádná čekací lhůta, ovšem po kliknutí na tlačítko „Změnit protivníka“ musí hráč vyčkat 5 minut, než ho bude moci stisknout znovu, nebo zaplatit zlaťáky. Veškeré vyslané jednotky zmizí bez ohledu na to, jestli se útoku účastnily, nebo ne, a musí být znovu vycvičeny.

Seznam budov:

Pevnost (její úroveň určuje maximální úroveň všech ostatních budov a maximální kapacitu dřeva a kamene; lze zde vylepšit síň rytířů, která zlepšuje drahokamy z dolu)
Dřevorubecká chýše (produkuje dřevo)
Kamenolom (produkuje kámen)
Dělnická ubikace (zkracuje čas potřebný pro stavbu/vylepšení budov a hledání drahokamů; každá úroveň zkrátí pořebný čas o 5 %)
Kasárny (zde se rekrutují útočné jednotky – vojáci)
Lučištnický spolek (zde se rekrutují obranné jednotky – lučištníci)
Opevnění (obranná jednotka; vylepšování zvyšuje její odolnost a sílu útoku)
Kovárna (zde lze zvyšovat úroveň vojáků, lučištníků a mágů; zvýšení úrovně probíhá okamžitě a stojí suroviny)
Pokladnice (s každou další úrovní budovy se počet slotů ve Vašem inventáři zvyšuje o jeden)
Důl na drahokamy (po dokončení hledání vyprodukuje drahokam; drahokamy lze vsadit pouze do předmětů, které mají vpravo dole zlatý kroužek, tedy zásuvka na onen drahokam; každý drahokam zvyšuje jednu z pěti schopností – síla (modrý), obratnost (žlutý), inteligence (zelený), vytrvalost (fialový) štěstí (červený), všechny atributy (černý, je znevýhodněný, má menší hodnoty než ostatní drahokamy), černý lze získat pouze jestliže máte hráč nebo někdo z cechu, jehož je členem, úroveň pevnosti na 15 a více a nakonec drahokam na preferovanou schopnost třídy (např. pro mágy na inteligenci, atd.) a výdrž ale se stejnými hodnotami jako drahokamy na jeden stat (oranžový). I přesto není na zisk drahokamů stejná šance, nejvzácnější je oranžový, pak černý a poté drahokamy na jeden stat. Dále se drahokamy dělí na 3 velikosti – Malý, střední a velký, což určuje, jak bude drahokam dobrý. Dále jsou drahokamy ovlivněny množstvím vylepšení síně rytířů v cechu a úrovní dolu.
Akademie (produkuje zkušenosti)
Magická věž (zde se rekrutují obranné jednotky – mágové)

Podsvětí

Jakmile hráč najde Srdce temnoty v dole na drahokamy (požadována úroveň dolu 10+ a odemknutá věž), odemkne se podsvětí, do kterého je přístup kliknutím na minci v rohu obrazovky v pevnosti. Zde v podsvětí hráč buduje budovy stejně jako v pevnosti a staví je pomocí duší a zlaťáků.

Denní login kalendář

Dostanete se na něj opakovaným kliknutím na hospodu. Za každý den, co se do hry přihlásíte dostanete dárek, jako třeba krmivo pro mazlíky, nebo nějaký lektvar. Login kalendář má celkem 20 dnů. Na dvacátém místě je vždy navýšení úrovně. Po dokončení všech 20 dní se Vám kalendář resetuje, a vy jedete nanovo. Kalendář se ale resetuje i v případě, že byste se nepřihlásili všech dvacet dní v řadě.

Ocenění

Hra získala čtyři ocenění (duben 2017):

Deutscher Entwicklerpreis 2009 v kategorii Bestes Deutsches Casual Game
Bestes Browsergame 2009
BÄM Award 2010 Bestes Browsergame
GameStar Spiel des Jahres 2010

SteamSolo.com